Return to site

Ankara’da Tiyatro Sezonu Yazın da Devam Ediyor: (A)Yazda Tiyatro Günleri

Buse Kaynarkaya

19 Temmuz 2017

Ankara Tiyatrolar Platformu, “Biz Ankara’nın sadece ayazında değil, yazında da tiyatro yapmak istiyoruz!” diyerek 22 Temmuz – 10 Ağustos tarihleri arasında tiyatro temelli bir dizi etkinlik düzenliyor.

Tiyatro sezonunun Ekim’de başlayıp Mayıs’ta bittiği Ankara’da yazın tiyatroyla buluşmanın ne kadar zor ve kısıtlı olduğunu kendilerine sorarak yola çıkan platform, ortak emek ve heyecanla, gönüllülük esasına dayanan bir çabanın ürünü olan (A)Yazda Tiyatro Günleri’ni gerçekleştiriyor. Oyun gösterimleri, atölyeler, söyleşiler ve forumlardan oluşan (A)Yazda Tiyatro Günleri, tiyatronun seyirciye üstten bakan bir faaliyet olmadığını, aksine seyirciyle birlikte var olduğunu hatırlamak ve hatırlatmak isteğiyle seyirciyle oyuncunun buluştuğu, aynı hikâyenin içine girip ortak bir yaratımda bulunduğu etkinlikler gerçekleştirmeyi amaçlıyor.

Program şu şekilde:

Ankara Tiyatrolar Platformu

Mayıs 2017’de Ankara’daki tiyatro gruplarının bir araya gelmesiyle oluşan Ankara Tiyatrolar Platformu, “Ankara’da faaliyet göstermekte olan tiyatro yapıcılarının işbirliği oluşturabilmesi, dayanışmayla birlikte yeni sanatsal üretimlerin kapısını açabilmesi ve birçok ortak özelliğinden/sorunlarından/imkânlarından beslenerek yola daha güçlü devam edebilmenin yöntemlerini birlikte araması amacıyla” kuruldu. Alternatif, bağımsız ve kolektif bir anlayışla var olma mücadelesi veren topluluklara dikkat çekmek için çalışmalarını sürdüren platform, bağımsız sahneler ve üniversite topluluklarını da içeren 20 tiyatro grubundan oluşuyor.

All Posts
×

Almost done…

We just sent you an email. Please click the link in the email to confirm your subscription!

OK