Return to site

Ankara'nın Öyküsü

solfasol / ö.mengilibörü
03 Temmuz 2017

Harita ve Planlarla Ankara sergisi 28 Haziran 2017'de Baykan Günay'ın "Ankara'nın Öyküsü" sunumuyla açıldı. Günay, Ankara'nın öyküsünü kendi hayat hikayesiyle ve müzikle harmanlayarak, sohbet tarzında aktardı. Başkent olma yolunda Ankara için hazırlanan haritalardan, planlardan, planlar arasındaki paralellik ve uyumsuzluklardan bahsetti. Günümüzde gelinen noktayı, Gar, Güvenpark patlamaları gibi toplumsal olaylara ve gece yarısı yıkımlarına da değinerek özetledi.

Fotoğraf: Can Mengilibörü

Müzikteki Frig (Phrygian) makamından "Ankara'nın Bağları"na; "baba-oğul taştan heykel" Güvenpark'tan çepere yayılmalar ve merkeze dönüşlere kadar pek çok farklı konuya değindi Günay. Timur'un fillerinin Cinnah'tan aşağı inmiş olabileceğini söylediğinde, 15 Temmuz'da Cinnah'tan yukarı çıkan tankları hatırlamamak elde değildi.

"Harita ve Planlarla Ankara, Baykan Günay Belgeliği" sergisi, Baykan Günay'ın kişisel koleksiyonu ile Yrd.Doç.Dr. Cansu Canaran tarafından hazırlanmış, TEDÜ Fatma Semih Akbil Fuaye Alanı'nda 28 Haziran-5 Temmuz tarihleri arası ziyarete açık.

All Posts
×

Almost done…

We just sent you an email. Please click the link in the email to confirm your subscription!

OK