Return to site

Wikipedia'dan Mesaj Var

Juliet Barbara, Wikimedia İletişim Direktörü

E-mail üzerinden iletişim kurduğumuz Wikipedia iletişim direktörü Juliet Barbara bizimle Wikipedia kurucusu Jimmy Wales'ın bu konudaki görüşünü paylaştı.
“Wikipedia’nın sahipleri ve kurucuları, Türkiyelilerin de bir parçası olduğu insanlar topluluğudur. Türkçe Vikipedi’de bulunan 300.000 makale Türkçe konuşanlar için Türkçe konuşanlar tarafından yazılmıştır. Türkiye insanlarının Wikipedia’ya erişmeye ve onu geliştirmeye devam edebilmeleri için, Türkçe Vikipedi ve Wikipedia’nın diğer bütün versiyonlarına erişimin bir an önce yeniden sağlanabilmesini umuyoruz. Wikipedia ancak onu özgürce okuyup düzenleyebilecek insanların katılımıyla her zaman geliştirilebilecektir.”

“Wikipedia is owned and built by the public, including the people of Turkey. The 300,000 articles on Turkish Wikipedia are written for Turkish speakers by Turkish speakers. We hope access to Turkish Wikipedia and all other versions of Wikipedia can be restored soon so Turkish people can continue to access and improve Wikipedia. Wikipedia can always be improved, but only with the participation of people who can freely read and edit it.”

All Posts
×

Almost done…

We just sent you an email. Please click the link in the email to confirm your subscription!

OK